Fundacja „BYKA ZA ROGI” to organizacja non profit

REGON 365507905​

05-092 Łomianki

UL.Wyjątkowa 31

Miejsce działalności fundacji :

ul. Wyjątkowa 31 ( przy wale)
Łomianki Dolne

Fudacja "Byka za Rogi" prowadzi Klub Olimpiad Specjalnych "Byka za Rogi''.

Aktualnie w Klubie Sportowym Byka za Rogi działa, powstała w marcu 2017r, sekcja jeździecka.

Podobnie jak w przypadku Parajeździectwa, założenie Klubu Olimpiad Specjalnych było związane z naszym programem hipoterapeutycznym. W odróżnieniu od Parajęździectwa, które skierowane jest przede wszystkim do zawodników niepełnosprawnych ruchowo, Kluby Olimpiad Specjalnych zrzeszają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Jeździectwo

Jeździectwo obejmuje szereg różnych konkurencji i poziomów rozgrywek opartych o możliwości sportowców. Konkurować ze sobą mogą tylko jeźdźcy z danego poziomu sprawności. Do najpopularniejszych konkurencji jeździeckich można zaliczyć: ujeżdżanie, bieg z przeszkodami, jazdę w stylu angielskim, wyścigi dookoła beczek lub tyczek.

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska startujący w konkurencjach jeździeckich poza umiejętnościami sportowymi zyskują także pewność siebie umożliwiającą kierowanie i kontrolę nad końmi.

Liczba zawodników trenujących jazdę konną w Olimpiadach Specjalnych Polska: 438 (dane z 2015r.)

przepisy - do pobrania

fb  youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

ul. Wyjątkowa 31 (przy wale)

Łomianki Dolne, Warszawa Polska

telefon: